Znowu chcą oszukać Polaków? Rząd myśli o podwyżce wieku emerytalnego??!

Minister Jadwiga Emilewicz najwyraźniej dostała w rządzie rolę przekazywania złych wiadomości społeczeństwu i oswajania go z nimi. W programie Radia Zet ujawniła, że rząd poważnie myśli o podwyżce wieku emerytalnego. O tym, że system emerytalny nie jest w stanie utrzymać emerytów wiadomo od dawna. Teraz po raz pierwszy wysoki przedstawiciel rządu w randze ministra o tym mówi.

“Radę Dialogu Społecznego czeka bardzo trudna rozmowa na temat świadczeń emerytalnych – mówiła w Radiu Zet Jadwiga Emilewicz. Podkreśliła, że państwo powinno zachęcać seniorów do dłużej pracy, niż pozwala obecnie wiek emerytalny”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To nie jest przypadkowa wypowiedź i wynikają z niej trzy poważne konsekwencje:

  1. Już wiadomo, że rząd poważnie rozważa podniesienie wieku emerytalnego (“czeka nas trudna rozmowa”),
  2. Prawdopodobnie w pierwszym etapie będzie to zrobione poprzez zachęty ekonomiczne, bez przymusu wyższego wieku (“państwo powinno zachęcać seniorów do dłuższej pracy”),
  3. Odpowiedzialność za wprowadzenie zmian rząd będzie próbował przerzucać na instytucje społeczne, takie jak Rada Dialogu Społecznego,

Cztery lata temu PiS doszedł do władzy pod hasłem obniżki wieku emerytalnego.

źródło: Radio Zet