Walka o dzielnicę.

Po aresztowaniu i wyrzuceniu z KO Artura W. warszawskie Włochy czekają na wybór nowego burmistrza. Większość w dzielnicy mają przedstawiciele KO, ale niewykluczone, że PiS spróbuje doprowadzić do przewrotu władzy.

Reklamy

PiS rządziło dzielnicą do 2018 roku. Wówczas to w wyniku wyborów samorządowych mieszkańcy przekazali władzę opozycji. Wcześniej doszło do rozłamu w lokalnym PiS, gdy ludzie Mariusza Kamińskiego nieskutecznie chcieli wymienić burmistrza na zaufanego człowieka ministra koordynatora Christiana Młynarka. W efekcie ówczesny burmistrz został wyrzucony z PiS, ale partia straciła kontrolę nad tą dzielnicą.

Teraz to właśnie pupil Kamińskiego ma być forsowany przez PiS na nowego włodarza dzielnicy. Co ciekawe – Młynarek to jeden z bohaterów afery marszałka Kuchcińskiego. Jak ujawniło Radio Zet Młynarek był doradcą Kuchcińskiego i razem z nim i oficerem ochrony latał rządowym samolotem (nawet w tym roku).

Zanim PiS przejęło władzę w 2015 roku Młynarek odpowiadał też za „spędy”, czyli comiesięczne zbieranie lokalnych działaczy i sympatyków PiS na udział w tzw. miesięcznicach smoleńskich. To właśnie w ten sposób brali się „żałobnicy” na przemówieniach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Dziś dla Kamińskiego i jego ludzi Młynarek jest tym, kim dla Zbigniewa Ziobry i Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Włochy to jedna z najmniej ludnych, a zarazem najbogatszych dzielnic Warszawy.

Źródło: Radio Zet / Niezależna / Wprost

Poprzedni artykuł„Audycja z agentem”? Magazyn „Press” opisał związki dziennikarza TVP ze służbami
Następny artykułSkandal, kolejna inwestycja drogowa wstrzymana. Kierowcy mają dość tego, co się dzieje w Polsce.