Tak PiS zamierza wpływać na wyroki? Ziobro chce podnosić i obniżać pensje dyrektorów sądów

Tysiąc plus, tysiąc minus.

Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry przygotowało projekt, który zakłada zmiany w siatce płac w sądownictwie. Po zmianie górna i dolna granica określająca pensje dyrektorów i wicedyrektorów sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych wzrośnie aż o 1000 złotych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego dyrektorów sądów (ich zastępców) stanowi autonomiczne uprawnienie Ministra Sprawiedliwości – czytamy w uzasadnieniu projektu. Oznacza to, że to od Ziobry będzie zależało, czy dany dyrektor sądy dostanie podwyżkę czy karę.

Trudno nie zgadnąć co czeka dyrektorów sądów, w których sędziowie są zbyt surowi dla ludzi „dobrej zmiany”, lub zbyt łagodni dla jej przeciwników.

Jakby tego było mało to po wejściu w życie nowych przepisów będą one działać wstecznie – od 1 stycznia 2019 roku. Oznacza to, że wybrani sędziowie będą mogli dostać jeszcze w tym roku dodatkowo nawet 12 tys. złotych.

Źródło: Fakt