Dwóch wiceministrów nie chce ujawnić oświadczeń majątkowych. Jeden z nich to bliski współpracownik Morawieckiego

Tadeusz Kościński oraz Piotr Dziedzic, wiceministrowie finansów, nie chcą ujawnić swoich oświadczeń majątkowych. Podobnie zrobił niedawno Marian Banaś. Czy obaj chcą coś ukryć?

Kościński uchodzi za człowieka Morawieckiego. Znają się od lat ze środowiska bankowego. Sam Morawiecki też ukrywa swój majątek – do tej pory nie wiemy co przepisał na żonę i z jakiego powodu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Problem z jawnością życia publicznego i statusu majątkowego polityków w Polsce narasta. Nie może być bowiem tak, że jakiś wiceminister może sobie przed opinią publiczną utajniać informacje o sobie. Rodzi to ogromne podejrzenia i powoduje brak zaufania do instytucji państwa.

Szczególnie Ministerstwo Finansów powinno być kryształowe a jak się okazuje takie nie jest. To przecież właśnie w tym ministerstwie działa od końca 2015 roku, już po objęciu władzy przez PiS, mafia VAT, co wyszło na jaw dopiero po wyborach.

źródło: Wirtualna Polska