Jest lubiany, popularny wśród Polaków, ma najmniejszy elektorat negatywny spośród polityków opozycji, do tego mogą na niego zagłosować wybory zarówno z lewej jak i z prawej sceny politycznej – piszą komentatorzy o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu. Teraz okazuje się, że prezes PSL zwyciężył w sondażu na lidera opozycji. Kosiniak-Kamysz cieszy się też poparciem Donalda Tuska.

Na pierwszym miejscu w sondażu Wirtualnej Polski, w którym Polacy mieli wskazać lidera opozycji, znalazł się właśnie prezes ludowców. Władysława Kosiniaka-Kamysza wskazało aż 12,1 proc. respondentów. Grzegorz Schetyna uzyskał nieco ponad 10%, podobnie jak Robert Biedroń.

Reklamy

PSL apeluje o przeprowadzenie prawyborów. Mogłyby one zmienić dynamikę kampanii wyborczej i przypieczętować zwycięstwo nad nijakim, propisowskim Adrianem, czyli Andrzejem Dudą.

„Apelujemy o przeprowadzenie prawyborów spośród kandydatek/kandydatów KO-PSL czyli członków Europejskiej Partii Ludowej.To daje szansę na wyłonienie alternatywy dla PAD” – napisał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułDość tych kłamstw i obelg! Sędzia pozwał Ziobrę
Następny artykułTo dlatego ludzie odwracają się od kościoła? Były okultysta i publicysta mediów PiS atakuje Halloween w TVP.