Kosiniak-Kamysz stał się liderem opozycji? Zaskakujący wynik sondażu i ważny apel o prawybory

Jest lubiany, popularny wśród Polaków, ma najmniejszy elektorat negatywny spośród polityków opozycji, do tego mogą na niego zagłosować wybory zarówno z lewej jak i z prawej sceny politycznej – piszą komentatorzy o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu. Teraz okazuje się, że prezes PSL zwyciężył w sondażu na lidera opozycji. Kosiniak-Kamysz cieszy się też poparciem Donalda Tuska.

Na pierwszym miejscu w sondażu Wirtualnej Polski, w którym Polacy mieli wskazać lidera opozycji, znalazł się właśnie prezes ludowców. Władysława Kosiniaka-Kamysza wskazało aż 12,1 proc. respondentów. Grzegorz Schetyna uzyskał nieco ponad 10%, podobnie jak Robert Biedroń.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


PSL apeluje o przeprowadzenie prawyborów. Mogłyby one zmienić dynamikę kampanii wyborczej i przypieczętować zwycięstwo nad nijakim, propisowskim Adrianem, czyli Andrzejem Dudą.

“Apelujemy o przeprowadzenie prawyborów spośród kandydatek/kandydatów KO-PSL czyli członków Europejskiej Partii Ludowej.To daje szansę na wyłonienie alternatywy dla PAD” – napisał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

źródło: Twitter