ZUS kosztuje już więcej niż wynajem mieszkania? Polacy mają dość, emigrują masowo

Miesięczna opłata za ZUS przy pracy na samozatrudnienie wynosi dzisiaj już znacznie więcej niż koszt miesięcznego najmu mieszkania w wielu polskich miastach.  To absurdalna sytuacja, której nie ma w całej Europie, alarmuje serwis Dobry Ruch.

Z tego powodu wiele odważnych, przedsiębiorczych osób, które mają dosyć horrendalnych podatków i opłat oraz samowoli urzędników, po prostu emigruje z Polski. Naturalnym celem emigracji Polaków są Wyspy Brytyjskie, Niemcy, Norwegia a także dalsze kraje, takie jak Stany Zjednoczone, Kanada czy Australia.

Reklamy

Dane o emigracji są zdaniem wielu osób ukrywane przez rząd. Z drugiej strony trudno zmierzyć ile osób znika z Polski, bo nikt nie prowadzi tego typu statystyk na podstawie braku składania deklaracji PIT. Jednak choćby celnicy przyznają w dyskusjach w internecie, że wyjazdy są masowe a młodzi ludzi nie mają zamiaru wracać.

Tego procesu nie da się zatrzymać pustymi obietnicami Kaczyńskiego czy Morawieckiego. Trzeba zmienić cały system, by Polska stała się krajem przyjaznym dla odważnych i przedsiębiorczych ludzi. Dzisiaj jest antyinnowacyjna, działa przeciw przedsiębiorcom, których traktuje jak dojne krowy.

źródło: DobryRuch