Co dalej z wyznawcami Sakiewicza, Karnowskich i Gmyza? Macierewicz odcina się od zamachu, a ciemny lud przestaje kupować gazety smoleńskie

Fot. Twitter

Koniec sekty?

– Na temat zamachu się nie wypowiadałem – zapewniał w ubiegłym tygodniu Antoni Macierewicz. Tym samym były szef MON nie tylko ośmieszył swoich fanatycznych zwolenników, ale również wysadził budowany latami biznes smoleński, jaki rozkręciły wspierające PiS gazety.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według ostatnich danych ZKDP (za sierpień) „Gazeta Polska” Sakiewicza ma zaledwie 22 tys. sprzedaży ogółem, „Sieci” Karnowskich 39 tys., a „Do Rzeczy” 31 tys. Z kolei brukowiec „Gazeta Polska Codziennie” tylko 13 tys.

Powyższe liczby nie oznaczają jednak, że aż tyle osób faktycznie kupuje gazety smoleńskie w kioskach. Dane dot. sprzedaży kioskowej od lat są bowiem niejawne i tylko wydawcy wiedzą ile egzemplarzy faktycznie jest kupowanych w kioskach, a ile skupują np. partie polityczne, biura poselskie, spółki skarbu i urzędy.

Źródło: Newsweek / Wirtualne Media