– “Kradniemy. Ale to tylko 5 milionów! Gdyby inni kradli to na pewno ukradliby 10 razy tyle. A my ciągle się uczymy…” – tak jeden z internautów skomentował wypowiedź posła Horały z PiS z w TVP.

“Jedna z kilkuset grup przestępczych faktycznie była w Ministerstwie Finansów, ale za czasów rządów PiS została wykryta i złapana. Gdyby to były czasy PO, to wyłudziliby nie 5, a 500 mln i spokojnie kontynuowaliby swój proceder. Za rządów PiS siedzą w więzieniu.” – powiedział na antenie reżimowej telewizji poseł Horała.

Reklamy

Życzeniowe myślenie posła Horały budzi dzisiaj co najwyżej uśmiech politowania. Wysocy urzędnicy PiS w sercu państwa prowadzili regularną mafię VATowską, wyłudzali miliony. Proceder zaczął się tuż po tym, jak Kaczyński doszedł do władzy. Gdy dyrektor biura spraw wewnętrznych poszedł z tym do Banasia został… zwolniony. Sprawę przypadkiem wykryła Policja.

Można by więc powiedzieć, że gdyby nie policjanci, nie znający układów pisowskich, proceder trwałby nadal w najlepsze.

Poseł Horała ma więc ogromny problem. Komisja VAT, którą prowadził okazała się wydmuszką i nie wykryła przestępców w samym sercu państwa. Gdyby komisje prowadzono rzetelnie, mogłaby znaleźć dużo więcej…

źródło: TVP / Twitter

Poprzedni artykuł“Czy uczestnicy miesięcznic smoleńskich wiedzieli, że brali udział w perfidnym i zorganizowanym z premedytacją oszustwie?”
Następny artykułMocne wejście PSL w kampanię prezydencką. “Przyrzekamy przywrócić Polskę obywatelom”