Kolejna odsłona afery Banasia. Tym razem chodzi o służbowe mieszkanie.

Przez dwa lata Marian Banaś mieszkał w wynajmowanym przez Ministerstwo Finansów mieszkaniu, mimo, iż posiadał własne. Przepisy mówią wyraźnie, że służbowe mieszkanie przysługuje wyłącznie wtedy, gdy dana osoba nie posiada własnego lokalu. Swój stan posiadania Banaś wykazywał się w oświadczeniach, które składał do ministerstwa. Jeśli było tak, jak informują media, to Banaś oszukiwał podatników i państwo, wyłudzając świadczenie w postaci mieszkania.

Wygląda więc na to, że mamy bezpośredni dowód na nieuczciwość człowieka, wyznaczonego na ministra finansów przez Jarosława Kaczyńskiego, zaufanego współpracownika Mateusza Morawieckiego, współpracownika Antoniego Macierewicza i Lecha Kaczyńskiego. Poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu i wyłudzenie tą drogą świadczeń to nie tylko naruszenie prawa, zagrożone odpowiedzialnością. To przede wszystkim moralna dyskwalifikacja do pełnienia jakichkolwiek publicznych funkcji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według dziennikarzy to nie jest koniec nieprawidłowości. Kolejne rewelacje na temat Banasia przed nami.

źródło: Twitter / RMF FM