Od 2015 roku w Ministerstwie Finansów rządzą ludzie PiS. A to właśnie po wygranych przez formację Kaczyńskiego wyborach zaczęła tam działać mafia VAT, która wyłudziła według ostrożnych szacunków wiele milionów złotych z budżetu. Fikcyjne faktury na biżuterie i tarcicę wygenerowały ogromne straty. Jest to zdarzenie bez precedensu w historii Polski. Winę za brak nadzoru nad nimi ponoszą m.in. Mateusz Morawiecki i Marian Banaś.

Mafia VAT w Ministerstwie Finansów to bardzo groźne zjawisko. Oto w sercu państwa znajdują ludzie, który zaczynają kraść pieniądze i to w miejscu, które ma strzec nas przed tego typu mafiami. Jest to jedyna taka mafia, jak na razie, odkryta w Polsce.

Reklamy

Wszystko to za rządów partii, która ma gęby pełne frazesów o mafiach VAT za poprzedników. Tymczasem tuż po tym jak wygrali wybory, to oni wpuścili najwyraźniej tą mafię do ministerstwa. Dlatego Konfederacja domaga się komisji śledczej.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułMacierewicz zostanie marszałkiem-seniorem Sejmu. Decyzję podjął Andrzej Duda, mimo, że najstarszą posłanką była polityk opozycji
Następny artykułByły premier PiS z aktem oskarżenia. Grozi mu do dwóch lat więzienia