Nauczyciele będą demonstrować co miesiąc. Nie ma taryfy ulgowej dla zaniechań i arogancji rządu

Już w najbliższy piątek w Krakowie ruszy akcja “8 kwietnia – pamiętamy”. Będą to pikiety i demonstracje, organizowane jako wyraz dezaprobaty wobec polityki edukacyjnej rządu PiS. Akcja będzie odbywać się w różnych miastach na terenie naszego kraju i będzie odbywać się każdego ósmego dnia miesiąca.

„8 kwietnia 2019 r. rozpoczął się największy strajk w polskiej oświacie – strajk na rzecz dobrej edukacji. Dobra edukacja to wciąż jest nasz cel! Dlatego w ósmym dniu każdego miesiąca spotykamy się, by wspólnie przypomnieć, że edukacja jest rzeczą najważniejszą dla przyszłości Polski” – powiedział Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pomysłodawcą akcji jest Arkadiusz Boroń, szef Okręgu Małopolskiego ZNP. Jak sam mówi, walka o lepszą edukację dla uczniów, bardziej przyjazną szkołę i godne warunki pracy trwa.

źródło: Glos Nauczycielski