To praktycznie pewne. Rafał Trzaskowski nie będzie kandydował na prezydenta Polski, Andrzej Duda ma problem.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta. “Miasto nie może zostać bez gospodarza” – mówią działacze PO. Dlatego główną kandydatką tego środowiska pozostaje na dzisiaj Małgorzata Kidawa-Błońska. To wielki problem dla Andrzeja Dudy, który nie może być pewien partyjnej nominacji na prezydenta.

Według informacji, które krążą po Sejmie, Rafał Trzaskowski nie będzie kandydatem PO na prezydenta. Trzaskowski ma się skupić na zarządzaniu Warszawą i utrzymaniu stanu posiadania PO w tym mieście. Stanowisko prezydenta doskonale się do tego nadaje. Chociaż sam ma dużo większe ambicje, pogodził się z tym, że w przyszłym roku nie będzie kandydował.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W tej sytuacji PO postawi na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Jej kandydatura ma być ogłoszona w najbliższym czasie. Jej kandydatura jest praktycznie pewna, bo była twarzą kampanii tej partii i byłaby – przy dzisiejszych planach PiS, PSL i Lewicy – jedyną kobietą w wyścigu do najwyższej godności w Polsce.

To stawia w bardzo trudnej sytuacji Jarosława Kaczyńskiego. Zestresowany prezes PiS będzie miał jeszcze jeden kłopot – według informacji, które docierają z okolic Nowogrodzkiej, Duda przegra z Kidawą-Błońską z kretesem. Jedynym ratunkiem dla PiS miałoby być wystawienie Szydło. Ta jednak nie pali się do porzucenia wygodnej, świetnie płatnej posadki w Brukseli a jej kłopoty rodzinne nie pomagają w zmianie decyzji.