Prowokacja na Marszu?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi działania w Warszawie. Według nieoficjalnych doniesień w jednym z domów jednorodzinnym we Włochach znaleziono materiały wybuchowe.

Reklamy

Operację prowadziło ok. 20 funkcjonariuszy ABW. Rzecznik ministra koordynatora Mariusza Kamińskiego Stanisław Żaryn nie chciał udzielać informacji.

Według „Gazety Wyborczej” chodzi o ten sam budynek, w którym w 2013 roku znaleziono duże ilości materiałów wybuchowych. Mieszkał tam jeden ze „wspólników” Brunona Kwietnia.

Sam Brunon Kwiecień utrzymywał, że jego zatrzymanie i oskarżenie, było prowokacją ABW. Kwiecień miał wyjść na wolność w tym roku, ale został znaleziony martwy w celi w sierpniu.

Nieoficjalnie ABW łączy sprawę z jutrzejszym Świętem Niepodległości. 11 listopada środowiska bliskie politycznym konkurentom PiS z Konfederacji organizują Marsz Niepodległości.

Z kolei Włochy to dzielnica Warszawy, w której Konfederacja (a wcześniej UPR, KORWiN i inne prawicowe formacje) cieszy się największym poparciem i ma największą liczbę sympatyków.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułSzuka kolejnego Pawlika Morozowa? Natychmiast odwołać Barbarę Nowak z funkcji kuratora oświaty!
Następny artykułPieniądze są najważniejsze. PiS odpuści Senat, ale chce dwóch wicemarszałków, którzy zgarną po 10 tys. złotych miesięcznie