Chaos i brak pomysłów. Rządowi nie wyszło z kołami zamachowymi gospodarki.

Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Program Mieszkanie Plus ma być kołem zamachowym gospodarki, twierdzi minister Kwieciński. “To się trochę kłóci z programem elektromobilności który miał być siłą a także z programem innowacyjności a także CPK oraz przekopem mierzei które też mają byc siłami napędowymi. No i fotowoltaniką – kolejną siła napedową. Trzeba sie zdecydowac co ma być tą siłą” – podśmiewa się z rządu jeden z internautów. Ale oprócz kompromitacji premiera i ministrów sprawa ta pokazuje jeszcze jeden aspekt rządów w Polsce. Kompletny brak pomysłu.

Oto wychodzi jeden z drugim członek rządu i opowiada bzdury na temat kół zamachowych gospodarki. Wiarygodność tych opowieści jest mniej więcej taka jak prognoza pogody za rok. Rozwój gospodarki następuje bowiem nie wtedy, gdy zabiera się za coś rząd, ale wtedy, gdy w kraju panują warunki do rozwoju prywatnych firm i przedsięwzięć. W Polsce niestety te warunki są coraz gorsze – spadamy lotem koszącym we wszystkich chyba rankingach i zestawieniach.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Świetnym przykładem jak nie powinno się rozwijać gospodarki jest elektromobilność. Tutaj rzeczywiście mieliśmy szansę, ale już nie mamy. Na rynku zabrakło inwestorów, którzy chcieliby wejść w tą tematykę i ją rozwijać a chyba wszystkie spółki, które się tym poważniej zajmowały albo właśnie padają albo mają kłopoty co pokazuje choćby przykład Ursusa.

źródło: Twitter