Donald Tusk, Małgorzata Kidawa-Błońska i Władysław Kosiniak-Kamysz na czele rankingu kandydatów na prezydenta

Donald Tusk był najczęściej wskazywanym kandydatem na prezydenta Polski w badaniu przeprowadzonym dla Rzeczspospolitej. Wskazało go 15,1% respondentów. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 13,7% a na trzecim Władysław Kosiniak-Kamysz, popularny prezes PSL, który otrzymał 12,4% głosów. W badaniu chodziło o wskazanie wspólnego kandydata na prezydenta opozycji.

W wyborach prezydenckich w pierwszej turze wezmą udział ze strony PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, ze strony PO Małgorzata Kidawa-Błońska (mówi się też o Radosławie Sikorskim), ze strony PiS Andrzej Duda (niektórzy mówią również o Beacie Szydło) a ze strony Lewicy Robert Biedroń. Konfederacja wystawi prawdopodobnie Janusza Korwina-Mikke, chociaż i tutaj może czekać nas niespodzianka.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Źródło: “Rzeczpospolita”