Gdzie jest minister? 120 nauczycieli w jednej z gmin nie otrzymało wynagrodzeń

Co robi Dariusz Piontkowski w czasie gdy 120 nauczycieli w gminie Zawidz nie otrzymało pieniędzy za swoją pracę? Panie ministrze, pobudka! Praca jest do wykonania, niech pan przestanie już jeździć na to Podlasie i poważnie potraktuje sprawy edukacji. Nauczyciele mogą mieć bardzo smutne święta.

Problemy z wynagrodzeniami nauczycieli są w całym kraju, ale po raz pierwszy zdarzyła się sytuacja, w której pieniędzy po prostu zabrakło.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“To efekt- niedoszacowanej subwencji oświatowej spadających nakładów budżetu państ.w relacji doPKB podwyżki wynagrodzeń od IX bez nowelizacji budżetu(w tej gminie n-le nie otrzymali także podwyżek) Dramat w 2020: zaniżona subwencja podwyżki bez pieniędzy O co tu chodzi?” – napisał jeden z internautów.

Sytuacja w edukacji jest katastrofalna. Małe gminy mogą sobie nie poradzić ze zwiększonymi wydatkami a to przecież nie koniec problemów. Za moment koszty funkcjonowania samorządu znacząco wzrosną – rosną ceny za prąd, ogrzewanie, podatki… to wszystko uderzy ze zdwojoną siłą już po nowym roku.

źródło: Radio 7