Mocne słowa prezesa PSL: Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, uważa, że warto sprawdzić, czy Andrzeja Dudy nie należy postawić przed Trybunałem Stanu. Chodzi o sprawę niezaprzysiężenia prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego – mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

“Za niezaprzysiężenie prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego należałoby sprawdzić, czy głowy państwa nie należy postawić przed Trybunałem Stanu” – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kampania prezydencka z każdym dniem przybiera na sile. Prezes PSL jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do tego stanowiska. Po serii wpadek Andrzeja Dudy, w tym jego słowach o tym, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, Kosiniak-Kamysz postrzegany jest jako kandydat, który ma bardzo duże szanse zwyciężyć z rywalem z PiS w drugiej turze wyborów.

Wśród innych kandydatów wymienia się Roberta Biedronia, Małgorzatę Kidawę-Błońską i Radosława Sikorskiego.

źródło: Rzeczpospolita