Wpadka rzecznika policji. Rozpowszechnił prank angielskiego youtubera jako komentarz do ośmieszenia władzy tekturowym czołgiem

Brak profesjonalizmu czy celowe działanie? Mariusz Ciarka, rzecznik policji komentując akcję performerów z tekturowym czołgiem pokazał film, na którym królewski gwardzista daje w pysk człowiekowi, który się z niego naśmiewa. Okazuje się, że film rozpowszechniany przez rzecznika jest ustawką – napisał Bartosz Wieliński.

Internetowy żartowniś w przebraniu gwardzisty sprawdzał reakcję turystów na użycie przemocy przez żołnierza i gdy to żołnierz został pobity – dodał Wieliński.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Akcja z tekturowym czołgiem ośmieszyła władze PiS i doprowadziła do nerwowych reakcji rządzących. Wpis rzecznika miał rzekomo pokazywać co się dzieje, gdy nie szanuje się munduru, ale najwyraźniej nie trafił z przykładem.

Film, z akcji Lotnej Brygady Opozycji, który komentował rzecznik:

https://twitter.com/bart_wielinski/status/1193981683776806912?s=11