Podwyżka płacy minimalnej uderza w pracowników. Zaczynają się zwolnienia!

Podwyżka płacy minimalnej i rosnące koszty wynagrodzeń powodują, że zaczynają się zwolnienia pierwszych pracowników. Takie są konsekwencje nieprzemyślanych decyzji Kaczyńskiego. W Olsztynie zwolnionych zostanie 30 urzędników. Wszystko z powodu bardo wysokich kosztów pracy.

Przykładowo, jeśli pracownik ma umowie wpisane 2490 złotych brutto, to koszt pracodawcy wynosi… aż 3000 złotych a pracownik dostaje do ręki zaledwie 1842 złote. 1152 złote z wynagrodzenia zabiera państwo!   Podwyższenie płacy minimalnej to tak naprawdę podwyżka podatków, która przełoży się nie tylko na zwolnienia ale i podwyżki w sklepach, firmach usługowych i wzrost szarej strefy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Duże zwolnienia czekają samorządy. Mają one mniej pieniędzy, bo rząd odebrał im część przychodów i nałożył nowe obowiązki, nie dodając pieniędzy.

źródło: Twitter / Gazeta Wyborcza