Senatorowie walczą o Polki. Kobiety mogą odzyskać 250 złotych emerytury miesięcznie

Senat pokazuje klasę.

Senatorowie chcą przywrócić pełny wymiar emerytur dla kobiet z rocznika 1953. Zostały one bezprawnie zaniżone, ale PiS nie chciało się tą sprawą zająć. Teraz ludzie Jarosława Kaczyńskiego stracili władzę w Senacie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Chodzi o ok. 200–250 złotych miesięcznie, które straciło 50 tys. polskich emerytek.

– Najkrócej powiem, że na skutek błędu legislacyjnego liczna grupa kobiet otrzymała zaniżone emerytury, a wyrok Trybunału Konstytucyjnego z marca tego roku stwierdził, że ten przepis ustawowy był przepisem niekonstytucyjnym i tym paniom należy się podwyżka emerytury i wyrównanie za minione lata. To jest pięć, czasami sześć lat, które powinny być wyrównane – powiedział senator Marek Borowski na konferencji prasowej.

Współinicjatorka projektu, senator Magdalena Kochan, podkreśliła na konferencji, że postulat przywrócenia emerytur pokrzywdzonym Polakom był w poprzedniej kadencji ignorowany przez PiS.

Źródło: Interia