Mocny start prof. Grodzkiego.

– Zapewniam państwa, że uczynię wszystko, co w mojej mocy, aby korzystając z ogromnego potencjału pań i panów senatorów, wybranych przez dziesiątki i setki tysięcy wyborców, uczynić z Senatu miejsce, które będzie kuźnią najlepszego prawa, w którym będą królowały szacunek, przyzwoitość, praworządność, honor, prawda i normalna praca merytoryczna, zaś nie będą miały wstępu obłuda, cynizm, oszustwo, kłamstwo, naginanie konstytucji czy regulaminu Senatu – powiedział marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki w orędziu wyemitowanym w TVP.

Reklamy

Marszałek Grodzki podkreślił, że Senat będzie wykonywał przypisane sobie obowiązki w taki sposób, aby przekonać, że jest możliwe uprawianie politycznego sporu w sposób przyzwoity, normalny, bez wzajemnej niechęci czy nienawiści, mając za cel tylko i wyłącznie służbę narodowi.

– Będziemy przyjmować ustawy sejmowe i jeśli uznamy je za dobre, to uchwalimy. Jeśli będą wymagały poprawek, to poprawimy i odeślemy do Sejmu. Będę także oczekiwał od Senatu tworzenia własnych ustaw, które po uchwaleniu zgodnie z dobrymi praktykami legislacyjnymi będziemy przesyłać do Sejmu, jako inicjatywy Senatu – podkreślił prof. Grodzki.

Źródło: YouTube

Poprzedni artykułGiertych o „opcji atomowej”: Skoro zwykła pani prokurator może przedłużać termin ustawowy, to tym bardziej powołani z woli narodu senatorowie mogą ustalić termin inny niż dotychczas zwyczajowo stosowany
Następny artykułRadio Rydzyka z najniższą słuchalnością w historii. Tracą też państwowi nadawcy