Jest dramatycznie! Zadłużenie służby zdrowia wzrosło za rządów PiS o ponad 3 miliardy

“13,8 mld zł – stan zadłużenia służby zdrowia na 30 czerwca 2019. Wreszcie udało się uzyskać te informacje, to skok zadłużenia aż o 3 mld zł w 4 lata.” – ujawnił Krzysztof Brejza. Otrzymał on odpowiedź na swoją interpelację.

Dlaczego Ministerstwo Zdrowia wcześniej ukrywało tą informację? Prawdopodobnie z powodu wyborów. Ujawnienie tak gigantycznego długi, połączone z licznymi doniesieniami o zamykaniu kolejnych oddziałów szpitalnych, wielodniowym oczekiwaniu na przyjęcie na Szpitalny Oddział Ratunkowy czy kolejnych przypadkach, gdy pacjenci czekają miesiącami albo latami na pomoc, mogłoby obniżyć i tak malejące ciągle poparcie dla PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Służba zdrowia ma stan zawałowy. Czy za chwilę zaczną umierać pacjenci – nieleczeni, bez szans na pomoc, bez lekarzy? Jesteśmy już zbyt blisko tego miejsca.

 

źródło: Twitter