Cały świat komentuje wpadkę telewizji z „pierwszym” Polakiem bez wizy

Wygląda na to, że w dziedzinie budowania niezbyt pochlebnej opinii o Polsce telewizja publiczna przebiła wszystkich. Tak przynajmniej wynikałoby z artykułów o ustawce z „pierwszym” Polakiem bez wizy w USA, który okazał się byłym rzecznikiem PiS w Łowiczu i pracownikiem TVP, które pojawiły się m.in. w USA.

Światowe media szeroko informują o tej wpadce. „Historyczna pierwsza bezwizowa wycieczka Polaka do USA wyśmiewana jako ustawka” – brzmi tytuł artykułu w New York Times. „Materiał TVP pokazuje w jakim stopniu media państwowe rządzącej partii, Prawo i Sprawiedliwość, zostały wykorzystane do nagłaśniania komunikatów partii.” – czytamy dalej.

Reklamy

„Podróżnik, dziennikarz TVP Marcin Bakalarski, zameldował się na międzynarodowym lotnisku w Warszawie i poleciał do Los Angeles, gdzie przywitał go polski zawodowy koszykarz Marcin Gortat, który ostatnio grał w Los Angeles Clippers. W materiale nie wyjaśniono, że Bakalarski był jednym z jego dziennikarzy, nie że kiedyś był aktywistą i lokalnym rzecznikiem partii rządzącej.” – napisano w gazecie.

Temat podchwyciły inne media.

źródło: New York Times