Niechlujny styl oznacza strach i brak pewności siebie. Zgadnijcie kto nie potrafi sobie porządnie zawiązać butów?

Co oznacza niechlujny styl ubierania się? Jeśli ktoś ubiera się niestarannie, zakłada niemodne rzeczy i nie przywiązuje uwagi do ubioru, może to oznaczać, że nie chce aby na nią patrzono, bo ma niskie mniemanie o sobie i nie traktuje się niczego poważnie.

Psychologia mówi, że ostentacyjny lub niekiedy nieświadomy bunt przeciwko ogólnie przyjętym normom pokazuje nieumiejętność adaptacji do wymagań, które panują w społeczeństwie. Zwykle powiązane jest to z lękiem, który pojawił się we wczesnym dzieciństwie. Głęboko zakorzeniony strach przed niespełnianiem wymagań trwa w takim człowieku całe życie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Osoba, która tak się ubiera może mieć zagubiona i niezorganizowana. Nie szanuje siebie a jednocześnie nie szanuje innych osób. Reakcje ludzi jej nie obchodzą lub udaje, że jej nie obchodzą. Obce może być takiej osobie uczucie empatii. Trudno oczekiwać odpowiedzialności i sumienności twierdzą psychologowie.

źródło: Twitter