[Counter-Box id="1"]

“To symptomatyczne, że pierwszy rządowy projekt ustawy jaki wpłynął do Sejmu w nowej kadencji to projekt podniesienia podatku (akcyza na alkohole i papierosy). Czy teraz już wiecie kto płaci za obietnice wyborcze PiS? My wszyscy.” – napisał Dariusz Rosati.

I rzeczywiście, podwyżka cen alkoholu oraz papierosów dotknie wszystkich, ale w szczególny sposób dotknie osoby, które głosowały na PiS. Bo to właśnie ci ludzie myśleli, że rząd im coś daje albo da w przyszłości. W rzeczywistości – odbierze. W jaki sposób?

Reklamy

W bardzo prosty: rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy. Ma tylko te, które odbiera nam w postaci podatków Jeden z najwyższych podatków, akcyza, jest wliczony w cenę alkoholu, szczególnie mocnego. To tak zwany państwowy monopol. Idąc do sklepu i kupując butelkę wódki, z tego co płacisz większą część ceny stanowią podatki, około 80%. Tak, wódka kosztowałaby 3-4 złote za pół litra… gdyby nie akcyza.

I tak oto drogi wyborco PiS zostałeś potrójnie oszukany. Przez 500 Plus rosną ceny i spada wartość pieniądza, przez obietnice wyborcze tego ugrupowania gwałtownie wzrosną ceny alkoholu a przez nieodpowiedzialną politykę PiS w zakresie energetyki za chwilę podniosą ci opłaty za prąd. Oto bezpośrednie efekty ich rządów.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułSamozaoranie Krystyny Pawłowicz. Tak uzasadniała zakaz pracy dla starszych sędziów, teraz to ona ma problem. WIDEO
Następny artykułPolacy wyśmiewają nowego ministra sportu