Prokuratura się ośmieszyła? Kuriozalne uzasadnienie odmowy w sprawie agitacji wyborczej na terenie urzędu

Oto efekty upolitycznienia prokuratury. Zbigniew Ziobro rzekomo nie zdawał sobie sprawy z tego, że agituje za kandydatem swojego ugrupowania na terenie urzędu a ludzie w koszulkach z kandydatem jedynie podzielali po prostu poglądy kandydata – takie rzeczy można przeczytać w absurdalnym uzasadnieniu do decyzji prokuratury w Zamościu o odstąpieniu od skierowania do sądu wniosku o ukaranie w sprawie agitacji wyborczej.

Tymczasem materiał zdjęciowy wprost przeczy uzasadnieniu, ale Ziobro jest przełożonym prokuratora. To jawne bezprawie i niesprawiedliwość – komentują internauci.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Otrzymałem dzisiaj zawiadomienie z prokuratury, że odstępuje od skierowania do sądu wniosku o ukaranie w sprawie prowadzenia agitacji na terenie Urzędu Miasta Zamościa przez min. Z. Ziobrę i jego zastępcę wicemin. M. Romanowskiego – swoją drogą ktoś Go ostatnio widział w Biłgoraju? Bo przecież tak zachwycił się Biłgorajem i okolicami, że przed wyborami postanowił tam zamieszkać :-)” – napisał Sławomir Ćwik

“Parafrazując niedawny wywiad Roberta Mazurka w RMF z min. Dworczykiem to prok. Malicki za takie uzasadnienie i podpisanie się pod nim zarabia za mało 🙂 . Być może rekompensuje Mu to zawrotna kariera w prokuraturze – 3 lata temu mianowany na prokuratora rejonowego już pracuje jako prokurator delegowany w prokuraturze okręgowej. Ach te awanse w czasach PIS … Ostatnie takie były chyba w pierwszych latach PRL …

Dla przypomnienia załączam zdjęcie z “konferencji prasowej” oraz treść zawiadomienia o odstąpieniu od skierowania wniosku o ukaranie z zaznaczonymi ciekawszymi (w mojej ocenie) fragmentami. W pierwszej chwili się zirytowałem, że ktoś próbuje robić ze mnie idiotę ale później stwierdziłem, że lepiej się pośmiać i być może wnieść zażalenie.
Oczywiście mam świadomość w jakiej sytuacji znajdują się prokuratorzy, do których trafiła taka sprawa i którzy muszą się podpisać pod dokumentami ale czy naprawdę uważacie, że to jest normalna sytuacja?” – dodał Ćwik.

https://www.facebook.com/cwikslawomir/posts/2481491855459796?__xts__[0]=68.ARCmC2oPQe2WmOPAE7Sok458DUQpwOEOuumhwzBcbNi1pzSFZ1-EiMSFNP7OyfG9BilwPtSJFo3giler8_PK9niWuiE5A91Dss1zz4S226Ycnvh1yKT1jeITUHF7d8Vj3Nxjo1f2rf8orzbYV2-26lH2E5wzztGIYWN6Az32DKAfHbVz1LgYQeIR8ujGzTrPoyoudpfHp6excNHlIXCsIxr8J8nnmrPVQIlvMDS5Yo6BvEI3_-zfmdkgwptFDv4b_FYfo7W7uPJi9RnmDD8uZ2wIgs5q__vZ5O9NGRQskSd8NTCTordj-R53I5YDouE-x6zFNZQBkUumxQ7sHNP5mMj9XCdz&__tn__=-R

źródło: Facebook