Ale dobrze to już było. W trzecim kwartale tego roku polska gospodarka, przyduszona przez fatalne rządy PiS, hamuje a dynamika PKB spadła poniżej 4%. To bardzo złe wiadomości dla Polski i Polaków.

Jest to najwolniejsze tempo wzrostu od trzech lat. PKB to produkt krajowy brutto – czyli informacja o tym, ile w Polsce się wytwarza i produkuje. Spadek wartości tego wskaźnika oznacza, że gospodarka zaczyna mieć kłopoty. A kłopoty firm natychmiast przekładają się na kłopoty pracowników.

Co powinien zrobić w tej sytuacji odpowiedzialny rząd? Jak najszybciej obniżyć podatki, uprościć prawo i zmniejszyć represje skarbowe. Tymczasem polskie firmy pod ciężarem absurdalnych a często wzajemnie wykluczających się przepisów ledwo dyszą i poświęcają mnóstwo czasu na kompletnie zbędne czynności biurokratyczne a konieczność płacenia wysokich podatków powoduje, że nie mają zdolności do akumulowania kapitału, czyli gromadzenia pieniędzy. I jak mam zbudować silną gospodarkę?

Reklamy

Sprawa ta wzbudziła sporo komentary

“Chętnie poznalbym nazwiska “ekonomistów”, którzy obserwując przez 4 lata niechęć rządzących do inwestycji, snuli dobre prognozy dla gospodarki.” – napisał jeden z internautów.

“Nazwiska są zbędne, ważniejsze są miejsca pracy ekonomistów. Najczęściej pojawiają się w telewizorku “eksperci” z Pekao, PKO BP, Aliora czyli powiązanych ze spółkami skarbu państwa.” – odpowiedział kolejny komentujący.

źródło: Money.pl

 

Poprzedni artykułOpublikowany cały film ze spotkania Szydło z osobami z półświatka. “Zrób mi zdjęcie z panem Antonim”
Następny artykułKosiniak-Kamysz podoba się jako kandydat na prezydenta