Polska gospodarka w ruinie? Rynek gwałtownie hamuje, czemu w pisowskich mediach cisza?

Ale dobrze to już było. W trzecim kwartale tego roku polska gospodarka, przyduszona przez fatalne rządy PiS, hamuje a dynamika PKB spadła poniżej 4%. To bardzo złe wiadomości dla Polski i Polaków.

Jest to najwolniejsze tempo wzrostu od trzech lat. PKB to produkt krajowy brutto – czyli informacja o tym, ile w Polsce się wytwarza i produkuje. Spadek wartości tego wskaźnika oznacza, że gospodarka zaczyna mieć kłopoty. A kłopoty firm natychmiast przekładają się na kłopoty pracowników.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Co powinien zrobić w tej sytuacji odpowiedzialny rząd? Jak najszybciej obniżyć podatki, uprościć prawo i zmniejszyć represje skarbowe. Tymczasem polskie firmy pod ciężarem absurdalnych a często wzajemnie wykluczających się przepisów ledwo dyszą i poświęcają mnóstwo czasu na kompletnie zbędne czynności biurokratyczne a konieczność płacenia wysokich podatków powoduje, że nie mają zdolności do akumulowania kapitału, czyli gromadzenia pieniędzy. I jak mam zbudować silną gospodarkę?

Sprawa ta wzbudziła sporo komentary

“Chętnie poznalbym nazwiska “ekonomistów”, którzy obserwując przez 4 lata niechęć rządzących do inwestycji, snuli dobre prognozy dla gospodarki.” – napisał jeden z internautów.

“Nazwiska są zbędne, ważniejsze są miejsca pracy ekonomistów. Najczęściej pojawiają się w telewizorku “eksperci” z Pekao, PKO BP, Aliora czyli powiązanych ze spółkami skarbu państwa.” – odpowiedział kolejny komentujący.

źródło: Money.pl