Hipokryci! Czemu podnosicie podatki, skoro macie pieniądze odebrane mafiom vatowskim?

„Przez 4 ostatnie lata rząd podniósł opłatę środowiskową za tonę śmieci o 1100 procent, z 24 zł na 270 zł. Dlaczego ta różnica będzie pokryta z kieszeni podatników a nie, jak w przypadku piątki Kaczyńskiego, z pieniędzy odebranych mafiom vatowskim?” – pyta jeden z internautów.

Pytanie jest bardzo zasadne. Jeśli prawdą jest to, co opowiadał Kaczyński i politycy jego partii oraz przystawek, to powinniśmy jako kraj opływać w bogactwa odebranie „mafiom vatowskim”. Gdzieś te wszystkie miliardy, rzekomo odebrane, są. Tylko, że nikt ich nie widział na oczy.

Reklamy

Dlaczego więc rząd podnosi podatki. Dlaczego wprowadza nowe opłaty. Dlaczego komplikuje system podatkowy i wprowadza nowe przepisy, szukając na gwałt pieniędzy?

Jedna z możliwości jest taka, że nigdy nie było żadnych mafii vatowskich oprócz tych, które odkryto niedawno w Ministerstwie Finansów. Oprócz tych, które powstały, gdy do władzy doszedł PiS. I wszystkie te opowieści są po prostu zwykłym propagandowym kłamstwem, obliczonym na ogłupianie społeczeństwa.

Oczywiście są i inne możliwości wyjaśnienia tej sytuacji. Ale czy tak samo prawdopodobne?

źródło: Twitter