“Jest wyrok TSUE! Sposób powoływania członków neo – KRS niezgodny z konstytucją. Obecna KRS de facto nielegalna. Izba Dyscyplinarna SN de facto nielegalna. Tryumf praworządności i obywateli – demokratów” – napisał Tomasz Lis w reakcji na informacje o treści wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

W bardzo trudnej sytuacji znalazł się Andrzej Duda. “Werdykt TSUE oznacza, że Andrzej Duda koncertowo oblał egzamin z prawa konstytucyjnego. To on podpisał się pod niekonstytucyjnymi ustawami. To on przekonywał, że są legalne. To on, wybrany, by strzegł konstytucji, zniszczył ją. Taki ktoś nie zasługuje na to by być prezydentem.” – dodał Lis.

Reklamy

“Wyrok TSUE oznacza odroczoną śmierć neoKRS, Izby Dyscyplinarnej i Izby Kontroli Nadzwyczajnej. Ta śmierć nastąpi nie w wyniku bezpośredniego działania TSUE, ale przez działanie sądów w PL i UE, które na podstawie wyroku TSUE będą pomijać decyzje sędziów powołanych przez neoKRS.” – napisał Marcin Matczak.

 

Poprzedni artykułPoseł Grzegorz Braun uniemożliwił Morawieckiemu rozpoczęcie expose. Na końcu zaprosił go wielkopańskim gestem
Następny artykułNiejasności z oświadczeniem majątkowym Morawieckiego. Czas wyjaśnić wszystkie wątpliwości!