Wyrok Trybunału Sprawiedliwości niekorzystny dla PiS. Fatalna sytuacja Andrzeja Dudy

“Jest wyrok TSUE! Sposób powoływania członków neo – KRS niezgodny z konstytucją. Obecna KRS de facto nielegalna. Izba Dyscyplinarna SN de facto nielegalna. Tryumf praworządności i obywateli – demokratów” – napisał Tomasz Lis w reakcji na informacje o treści wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

W bardzo trudnej sytuacji znalazł się Andrzej Duda. “Werdykt TSUE oznacza, że Andrzej Duda koncertowo oblał egzamin z prawa konstytucyjnego. To on podpisał się pod niekonstytucyjnymi ustawami. To on przekonywał, że są legalne. To on, wybrany, by strzegł konstytucji, zniszczył ją. Taki ktoś nie zasługuje na to by być prezydentem.” – dodał Lis.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Wyrok TSUE oznacza odroczoną śmierć neoKRS, Izby Dyscyplinarnej i Izby Kontroli Nadzwyczajnej. Ta śmierć nastąpi nie w wyniku bezpośredniego działania TSUE, ale przez działanie sądów w PL i UE, które na podstawie wyroku TSUE będą pomijać decyzje sędziów powołanych przez neoKRS.” – napisał Marcin Matczak.