Spółdzielnia mleczarska byłego senatora PiS znowu zalega z pieniędzmi. Dramat setek rolników w Bielsku

Spółdzielnia mleczarska w Bielsku Podlaskim od dłuższego czasu ma kłopoty. Jej prezesem jest Tadeusz Romańczuk, były senator PiS. Przed wyborami rolnicy dostarczający mleko otrzymali część pieniędzy za dostawy i wynagrodzenia. Niestety po wyborach znowu okazało się, że pieniędzy nie ma. Spółdzielni pilnie potrzebny jest plan naprawczy i zmiana prezesa oraz zatrudnienie fachowca, bo jak widać aktualny z PiS sobie kompletnie nie radzi.

Na 15 listopada rolnicy mieli zaplanowane spotkanie z prezesem, ale to nie odbyło się. Wywołało to wściekłość wśród dostawców. Kolejne spotkanie ma się odbyć dzisiaj. Ale czy to uzdrowi sytuację? Rolnicy czują się oszukani.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zająć się tą sprawą obiecał poseł ludowców Stefan Krajewski. “Sytuacja, w której przed świętami zostawia się ludzi bez pieniędzy jest skandaliczna. To nieludzkie” – powiedział.

Temat ma bardzo duże znaczenie dla regionu – problem dotyczy blisko tysiąca osób – w tym dostawców i pracowników spółdzielni. Jej konta do niedawna były zajęte przez komornika na skutek wniosku o upadłość, złożonego przez zdesperowanych rolników, oczekujących na pieniądze. Teraz udało się je odblokować, ale nadal nie wiadomo, jaka będzie przyszłość spódzielni.

źródło: Bielsk.eu / Twitter