A nie ostrzegaliśmy? Porażka, Pomyłka i Kłopoty czyli ludzie masowo uciekają z PPK.

Mimo nagonki i restrykcyjnych przepisów prawie 70% osób wypisało się z Pracowniczych Planów Kapitałowych a wiele osób planuje to zrobić już wkrótce. Wszystko z powodu braku wiary w rządowe zapewnienia, że program jest bezpieczny a pieniądze na pewno w nim pozostaną.

Zasada PPK jest taka: daj nam dzisiaj twoje pieniądze a my kiedyś w przyszłości ci coś wypłacimy. Program gwarantowany jest przez rząd, co nie wróży najlepiej naszym pieniądzom. PPK okazały się kosztowną porażką, jedną z wielu porażek rządu PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ucieczka z PPK jest głównym zajęciem pracowników, którzy zobaczyli niższe wynagrodzenia i zaczęli pytać o co chodzi. Firmy też nie chcą się zajmować kolejnymi biurokratycznymi obciążeniami i nic dziwnego.

Premier Morawiecki błagalnym tonem mówił w czasie expose, że chciałby wpisać PPK do konstytucji. Nie pomoże zapisanie tego programu nawet w świętych księgach. Po prostu ludzie Wam nie wierzą.

źródło: Radio Zet