Bianka Mikołajewska wybrana Dziennikarką Dekady! Wielki sukces byłej radnej SLD

Fot. Twitter

Najlepsza dziennikarka w Polsce.

Była radna SLD Bianka Mikołajewska otrzymała Nagrodę Dziennikarza Dekady. To właśnie była łódzka radna Sojuszu stworzyła zespół śledczy portalu Oko.press.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tytuł Dziennikarza Dekady otrzymała za swoją działalność w latach 2009-2019, stając się symbolem niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa. Mikołajewska otrzymała też 100 tys. złotych nagrody ufundowanej przez Zbigniewa Jakubasa.

– Dziesięć lat w życiu dziennikarza to bardzo długo. To okres, w którym trudno się nie wypalić, nie zwątpić, w to co się robi, nie pójść na łatwiznę i trzymać się standardów – przyznała żona płk. Piotra Niemczyka, któremu niestety nie udało się dostać do Sejmu z list KO.

Oprócz Mikołajewskiej nagrody „Dziennikarza Dekady” otrzymali Adam Pieczyński i Paweł Reszka.

Doroczną Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego otrzymali Marek i Tomasz Sekielscy, autorzy filmu dokumentalnego „Tylko nie mówi nikomu”. Oprócz honorowej statuetki, otrzymali nagrody finansowe – po 50 tys. złotych.

Źródło: Magazyn Press