Nagonka na Jaśkowiaka rozpoczęta. Prezydenta Poznania to tylko wzmocni

„Nagonka na Jacka Jaśkowiaka rozpoczęta. Znam pana prezydenta od lat i wiem, że nie ulegnie. Tacy są poznaniacy” – napisała jedna z internautek w reakcji na ataki propisowskich mediów. Paradoksalnie, tego typu ataki tylko wzmacniają Jaśkowiaka, który znany jest ze swojego stanowczego charakteru i woli działania.

PiS ma z Jaśkowiakiem potężny problem. Prezydent Poznania jest bardzo popularny i lubiany w Wielkopolsce, a region z którego pochodzi słynie z pracowitości i zaradności. Doświadczenie Jaśkowiaka w pracy samorządowej sprawia, że może on bezlitośnie punktować PiS we wszystkich ważnych obszarach życia.

Reklamy

Andrzej Duda wypada przy Jaśkowiaku bardzo blado. Nie ma ani tak dużego doświadczenia ani żadnych większych osiągnięć. Jego prezydentura okazała się partyjna i usłużna wobec PiS. Główną wadą Dudy, którą wytykają mu nawet politycy własnej partii, jest brak kręgosłupa i uleganie każdemu, nawet najbardziej absurdalnej żądaniu Kaczyńskiego. Nic dziwnego, że szanse Dudy z każdym dniem maleją, co często pokazują sondaże, niekorzystne dla aktualnego prezydenta.

źródło: Twitter