“PiS chce zalegalizować grubszy przekręt”. Mają głosować… wydatki z maja 2019 roku.

“Wygląda na to, że dziś w nocy PiS chce zalegalizować grubszy przekręt: z funduszu solidarności dla niepełnosprawnych mają być sfinansowane wydatki na emerytury z maja 2019! Czy wypłaty przed wyborami do PE były bez podstaw prawnych? Czy dlatego złożyła dymisję minister finansów, Teresa Czerwińska?” – napisał Jan Grabiec.

Wiele osób zwraca uwagę, że po wczorajszych przekrętach z nocnym głosowaniem, Sejm przestaje sprawować swoje ustawowe i konstytucyjne funkcje i należy zastanowić się nad sposobami legalnego odsunięcia polityków wierchuszki PiS od władzy. Na korytarzach w Sejmie słychać, że postępowanie Kaczyńskiego wywołuje coraz większe niezadowolenie w szeregach jego własnych posłów a wkrótce może dojść do rozłamu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Trzeszczy też sama koalicja PiS z Gowinem i Ziobro, którzy stawiają kolejne żądania, których Kaczyński nie jest w stanie spełnić.

źródło: Twitter