Prawicowy ekonomista: “Potrzebuję kolejnych osób, które chcą czerpać codzienną radość z oszczędzania komuś na podatkach”

Jest jedna branża, która rozwija się bardzo szybko w Polsce. “Dzięki wytężonym staraniom naszego wspaniałego rządu, moja kancelaria podatkowa rozwija się szybciej niż ustawa to przewiduje. Dlatego potrzebuję kolejnych osób, które chcą czerpać codzienną radość z oszczędzania komuś na podatkach” – napisał Sławomir Mentzen, prawicowy ekonomista.

Ogłoszenie jest zabawne w formie i lekkie w treści, ale tak naprawdę obrazuje skalę głupoty i krótkowzroczności polityków układu władzy oraz urzędników. Bardzo poważne i smutne zjawisko, które blokuje gospodarkę i powoduje, że Polska rozwija się dużo wolniej niż by mogła.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Prawo jest tak skomplikowane a firmy obłożone tak wieloma obowiązkami, że nie funkcjonują normalnie, tylko muszą zatrudniać ogromne rzesze prawników i specjalistów, którzy pomogą im przejść przez wszystkie pułapki, związane z prowadzeniem w Polsce jakiejkolwiek działalności.

Normalny rząd, któremu zależy na rozwoju kraju, rozpocząłby od uproszczenia wszystkich tych przepisów i rozporządzeń: co najmniej trzy czwarte z nich powinno trafić do kosza. Absurdalne skomplikowanie przepisów napędza też szarą strefę, podobnie jak wysokie podatki.

źródło: Facebook

https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/2608049405922913?__xts__[0]=68.ARCQE1-clo-sYK1Y4PzmN-IVWwTaz23gzlKQzs0Ris_OzzcqrNaROItTrSd0SE8Absffb3AtI2upD9cj6oO-iQr8UsJ2z4m3fQCGk3W6n3qoiJbaeXThIjCLwdvZzPB_Cvc-kumjg6qse8fjtVrE27p_pun09y6sHblJx3DPl1vQQneOQX2DL_psurmoo0QRTF_odGk62yVqwVGVku7isZKnOyAq2MGhc8kLb4dFKfA7X2vJnKLjw6OnsNVP5quOF0gI4xdIhMrLGokEuk-95C_nz0JP-lgstrXB8INBZuTrFlTbrMh2PkkuVzFJUGTKWxF1dTQDASU5S12KIE_NK1dM&__tn__=-R