Prawicowy ekonomista: „Potrzebuję kolejnych osób, które chcą czerpać codzienną radość z oszczędzania komuś na podatkach”

Jest jedna branża, która rozwija się bardzo szybko w Polsce. „Dzięki wytężonym staraniom naszego wspaniałego rządu, moja kancelaria podatkowa rozwija się szybciej niż ustawa to przewiduje. Dlatego potrzebuję kolejnych osób, które chcą czerpać codzienną radość z oszczędzania komuś na podatkach” – napisał Sławomir Mentzen, prawicowy ekonomista.

Ogłoszenie jest zabawne w formie i lekkie w treści, ale tak naprawdę obrazuje skalę głupoty i krótkowzroczności polityków układu władzy oraz urzędników. Bardzo poważne i smutne zjawisko, które blokuje gospodarkę i powoduje, że Polska rozwija się dużo wolniej niż by mogła.

Reklamy

Prawo jest tak skomplikowane a firmy obłożone tak wieloma obowiązkami, że nie funkcjonują normalnie, tylko muszą zatrudniać ogromne rzesze prawników i specjalistów, którzy pomogą im przejść przez wszystkie pułapki, związane z prowadzeniem w Polsce jakiejkolwiek działalności.

Normalny rząd, któremu zależy na rozwoju kraju, rozpocząłby od uproszczenia wszystkich tych przepisów i rozporządzeń: co najmniej trzy czwarte z nich powinno trafić do kosza. Absurdalne skomplikowanie przepisów napędza też szarą strefę, podobnie jak wysokie podatki.

źródło: Facebook