Czy PiS zagłosuje przeciw wyższym emeryturom? Ludowcy złożyli w Sejmie obywatelski projekt “Emerytura bez podatku”

Obywatelski projekt ustawy Emerytura bez Podatku już w Sejmie IX kadencji – poinformował Mirosław Kasprzak, poseł PSL.

Projekt ludowców zakłada, że emerytura, która jest świadczeniem wypłacanym ze składek osób pracujących, nie będzie obciążana podatkiem dochodowym. W ten sposób emeryci dostaliby znacznie wyższe emerytury od razu. “Swoje podatki ci ludzie już zapłacili pracując. Teraz należy im się godne życie i odpoczynek. Podatek od tych pieniędzy jest niesprawiedliwy” – uzasadniają swój projekt ludowcy. Mogą tu liczyć na poparcie m.in. Konfederacji, która również uważa podatek dochodowy za wyjątkowo krzywdzący.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Istnieje jednak obawa, że PiS nie będzie chciał dopuścić ustawy o wyższych emeryturach do prac sejmu. Kaczyński śmiertelnie boi się tego projektu, bo pokazuje on hipokryzję i zakłamanie układu władzy w zakresie rzeczywistych intencji wspierania emerytów.

źródło: Twitter