To symboliczne! Ostatnia bitwa wyborów samorządowych wygrana przez ludowców. Tadeusz Błachnio z PSL pokonał Jolantę Szałas z PiS

To symboliczna porażka PiS, bo bitwa o ostatni mandat w wyborach samorządowych wygrana przez PSL. W jednym z okręgów wyborczych PSL oraz PiS zdobyły tyle samo głosów w wyborach samorządowych.

Przepisy mówią, że ostatni mandat przypada komitetowi, która wygrał w większej liczbie obwodów. Ale i tutaj był taki sam wynik. W związku z tym należało zrobić losowanie. Komisja wyborcza jednak się pomyliła i przyznała głos ludowcom. PiS złożył protest do sądu, który został uwzględniony i w ostatni weekend odbyło się losowanie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tadeusz Błachnio z PSL zagrał więc w losowaniu o mandat z Jolantą Szałas z PiS a była to bitwa na to, kto ma więcej szczęścia. Czterolistna koniczyna, symbol szczęścia i pomyślności, wygrała z butnym logiem PiS.

W ten sposób PSL uzyskał ostatni zwycięski mandat w tych wyborach. To wydarzenie ma rangę symboliczną i pokazuje, że PiS ani nie ma szczęścia ani nie powinien zajmować się samorządem, bo program tej partii to wyłącznie centralizacja.

źródło: Dziennik Wschodni