Będą bronić mieszkańców i samorządów przed PiS. Powstał Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności!

Samorządy oddają coraz więcej pieniędzy do rządu a przez to cierpią mieszkańcy. Wiele inwestycji nie powstaje. “Widzimy, że nic w podejściu PiS do samorządu się nie zmieniło. Dlatego będziemy kontynuowali prace Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Polskiej Samorządności. Pokażemy problemy z jakimi borykają się samorządy” – mówił Piotr Zgorzelski podczas konferencji prasowej w Sejmie.

PSL zwraca uwagę na to, że problemy samorządów bezpośrednio wpływają na życie mieszkańców: prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie są zmuszani przez PiS do podnoszenia opłat i podatków. W przeciwnym razie ich miejscowości zbankrutują, bo coraz więcej pieniędzy wysysa od nich pazerne państwo. To szaleństwo, które trzeba przerwać – komentują ludowcy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na co rząd zabiera pieniądze? A między innymi na płace nauczycieli, których nie oddaje w formie subwencji czy nowe zadania samorządowców. Doszło do sytuacji, w której kolejne miasta pozywają rząd do sądu.

Na całym tym zamieszaniu najbardziej cierpią mieszkańcy. Nie powstają nowe chodniki, drogi, nie są remontowane istniejące, mniej pieniędzy przeznacza się na poprawę bezpieczeństwa, przedszkola, szkoły i transport miejskie. Sytuacja jest fatalna!

A wszystko przez działania PiS, które wprost oznaczają zniszczenie samorządności.