Czy zmienili przepisy z powodu kamienicy Banasia? Od 1 stycznia 2019 roku unikanie opodatkowania nie jest przestępstwem!

Od 1 stycznia 2019 roku nie jest przestępstwem zadeklarowanie zaniżonej wysokości zobowiązania, jeśli zaniżenie jest wynikiem unikania opodatkowania, wynika ze zmienionych przepisów podatkowych – uważa doradca podatkowy Andrzej Łapiński.

“Skoro bowiem podatnik, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zobowiązany jest podać zaniżoną wartość podatku, nie jest to działanie bezprawne, a tym samym nie jest czynem zabronionym, o którym mowa w art. 56 kks.” – napisał w swojej analizie przepisów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sytuacja jest bardzo ciekawa, bowiem bardzo rzadko zdarza się, że przepisy zmieniają się w Polsce na korzyść podatników. W kontekście afery Banasia, gdzie okazało się, że wynajmował on kamienicę na dom publiczny ludziom z półświatka za bardzo niską kwotę, można zadać sobie pytanie, kto doprowadził do zmian w przepisach tak, że unikanie opodatkowania nie jest już przestępstwem…

źródło: Lexplorers.pl