Będzie wojna? Kryzys? Nowy pomnik? Po co PiS ściągnął 100 ton złota z Londynu: są różne teorie.

Do tej pory nikt z rządzących w racjonalny sposób nie wyjaśnił po co z Anglii do Polski wróciło 100 ton złota. Jak jeszcze 5 lat temu przekonywał Przemysław Kuk z Narodowego Banku Polskiego na świecie są trzy główne centra, gdzie banki centralne deponują złoto.

To Londyn, Fort Knox w USA oraz Japonia; czyli dwie wyspy i najsilniejsze państwo na świecie – to dlatego, że te miejsca są uznawane za bezpieczne – dodawał w wywiadzie dla Polskiego Radia Przemysław Kuk. Za przechowywaniem kruszcu w tych miejscach przemawiają względy finansowe, ponieważ jeśli złoto znajduje się w takim centrum finansowym, to można na nim zarabiać.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przemysław Kuk w 2014 roku mówił także, iż decyzja o sprowadzeniu złota do kraju oznacza wydatki związane z jego transportem i przechowywaniem. Dziś Kuk, choć nadal pracuje w NBP milczy w tej sprawie.

Tymczasem internauci mają swoje teorie dotyczące sprowadzenia do Polski 100 ton złota.