W czasie telewizyjnej dyskusji wiceminister rozwoju, Marcin Ociepa, stwierdził, że akcyza nie jest podatkiem. To wyjątkowo szokujące stwierdzenie w ustach człowieka, który twierdzi, że ma wykształcenie wyższe. Co prawda skończył politologię, specjalność Studia Europejskie ale ma też dyplom MBA i  Top Public Executive Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz IESE Uniwersytetu Navarry – to powinien się już dowiedzieć coś o podatkach.

“No to wniosek o odwołanie Marcina Ociepy ze względu na brak kompetencji w zakresie podstawowej wiedzy potrzebnej do sprawowania funkcji Sekretarza stanu.” – skomentował sprawę jeden z internautów.

Podatek akcyzowy (Akcyza, z łac. accisia) – podatek pośredni nakładany na niektóre wyroby konsumpcyjne. Akcyza jest nakładana na dobra, aby ograniczyć ich spożycie, lub ze względu na wysoką akumulację zysku (niskie koszty produkcji, a wysokie spożycie).

Reklamy

 

Poprzedni artykuł“Miejsce prezesa NIK jest w więzieniu”! Lewica złoży dziś wniosek do premiera o odtajnienie raportu CBA w sprawie Banasia.
Następny artykułKolega Szydło zarobił setki tysięcy złotych jako prezes spółki wydobywającej węgiel. Spółka popadła w kłopoty, on odszedł do Tauronu i… zarabia jeszcze więcej