Miliardowe odszkodowania w USA i Kanadzie a dla Polaków figa z makiem. Tymczasem co roku 400.000 Europejczyków umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza, w tym tlenkami azotu z wadliwych samochodów. Kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce co roku zapada na poważne choroby płuc a ani UOKiK ani premier Mateusz Morawiecki nie są w stanie zmierzyć się od czterech lat z problemem afery Volkswagena.

“Ciekawi mnie ilu spośród tych 400 tysięcy, to Polacy? Morawiecki powonieniem odpowiedzieć osobiście za każdą smierć” – tak jeden z internautów skomentował informację o zgonach w Europie z powodu zanieczyszczonej atmosfery.

Reklamy

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów łatwo nakłada kary na małe polskie firmy, ale kiedy ma do czynienia z dużą międzynarodową korporacje, to działa zupełnie inaczej. Korporacje w Polsce są bezkarne – uważają Polacy. Morawiecki zapowiadał w expose, że będzie z nimi walczył. Najwyraźniej bardzo wybiórczo, co afera dieselgate pokazuje najlepiej!

“Morawiecki nic nie robi w walce ze smogiem, choć jeszcze Szydło zrobiła go odpowiedzialnym za rozwiązanie problemu kiedy był u niej wice premierem” – dodał internauta.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułGiertych pociesza Banasia: Niech się Pan nie martwi zawiadomieniem do prokuratury, Birgfellner czekał 9 miesięcy na decyzję, a na koniec odmówili wszczęcia
Następny artykułPrezes państwowego banku podał się do dymisji. Krupiński nie jest już szefem Pekao