W dzisiejszej dyskusji w Polskim Radiu Paweł Poncyliusz z Koalicji Obywatelskiej postawił ważne pytania o to, kim naprawdę jest Marian Banaś. „Czy Marian Banaś nie jest tajnym współpracownikiem służb, oficerem pod przykrywką” – pytał Poncyliusz.

W czasie dyskusji w radiu Poncyliusz powiedział, że decyzje polityczne Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego były błędne. „Nie wiem czy służby czasem nie informowały najważniejszych polityków obozu rządzącego o oświadczeniach Banasia. Te sygnały mogły zostać zignorowane” – powiedział polityk.

Reklamy

„PiS ma poważny problem z człowiekiem, którego wypromowano na bardzo ważne funkcje w państwie. Moim zdaniem z własnej woli nie zrezygnuje. Należy zadać pytanie czy Marian Banaś nie jest tajnym współpracownikiem służb, oficerem pod przykrywką. Co najmniej CBA miało pełną wiedzę na temat nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Banasia, i to przed powołaniem go na szefa NIK” podkreślił Paweł Poncyliusz.

źródło: Polskie Radio

Poprzedni artykułCzy szefowie polskich służb są zdrowi psychicznie? Kamiński, Wąsik, Bejda i Pogonowski nie mają aktualnych badań
Następny artykułRoman Giertych: Banaś ma wszelkie zadatki na to, aby zniszczyć kampanię prezydencką Dudy