Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski stanowczo o Banasiu: To wstyd, że na czele NIK stoi ktoś taki

“Jeszcze do wczoraj politycy PiS mówili o tym, jak „kryształowy” jest Marian Banaś. Dzisiaj domagają się jego dymisji. To wstyd, że na czele takiej instytucji jak NIK stoi ktoś taki” – mówił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu, w jednym z programów telewizyjnych.

“Pełną odpowiedzialność za powołanie Mariana Banasia ponosi PiS i to PiS powinien ten problem rozwiązać” – dodał Piotr Zgorzelski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy przypominają też, że Banaś nie jest jedynym problemem, z jakim musi się teraz mierzyć Polska. Klęska ASF, która dotknęła tysiące gospodarstw, zniszczy polskie hodowle i będziemy importować mięso – mówią. Żądają także zdecydowanych działań w celu zwiększenia dopłat dla rolników. Rozpada się system edukacyjny i ochrony zdrowia – ostrzegają. Państwo za czasów PiS przestaje działać i czas to zmienić.

źródło: Twitter