POTĘŻNA AFERA! Ujawniamy: Nowe problemy Mariana Banasia: w tle zrujnowana wielodzietna rodzina, wprowadzanie w błąd posłów, ignorowanie RPO i NIK

Nowa afera?! Marian Banaś nie tylko podejrzanie tanio wynajmował kamienicę w centrum Krakowa na dom publiczny, ale również wielokrotnie wprowadził w błąd posłów i senatorów, interweniujących w sprawie wielodzietnej rodziny Pawła i Marzeny Zakrzewskich, twórców sieci nowoczesnych szkół edukacji spersonalizowanej i demokratycznej. Działania skarbówki w tej sprawie doprowadziły do utraty przez tą rodzinę majątku i zniszczenia placówek edukacyjnych.

W tej bulwersującej sprawie można znaleźć chyba wszystko to, co określamy zwykle sformułowaniem układ zamknięty. Naloty urzędników skarbowych, policjantów oraz innych bliżej niezidentyfikowanych funkcjonariuszy na szkoły, ukrywanie przez urzędników dowodów, doręczanie decyzji administracyjnych na złe adresy pomimo powiadomienia o tym, gdzie należy to robić, bezprawne egzekucje, wielokrotne nękanie nalotami placówek, nieuprawniona konfiskata dokumentacji, lewe donosy do organów i zawiadomienia prokuratury na podstawie spreparowanych dowodów oraz wiele więcej. Na samym końcu zniszczone nowoczesne placówki edukacyjne, zaprzepaszczona szansa na rozwój oświaty w Polsce, zrujnowana polska wielodzietna rodzina, pozbawiona majątku i środków do życia.

Reklamy

Marian Banaś, będąc szefem Krajowej Administracji Skarbowej, a potem już ministrem finansów wielokrotnie otrzymywał informacje o nieprawidłowościach w tej sprawie. Interweniowali u niego posłowie wszystkich partii politycznych. Dziesiątki pism oraz interpelacji można znaleźć na stronie Sejmu, przytaczamy je w źródłach poniżej.

Banaś, pomimo osobistej wiedzy o tym, że wielodzietnej rodzinie działa się potężna krzywda, a urzędnicy przekroczyli swoje uprawnienia, nie uzyskał żadnych efektów swojego działania – ani jako szef skarbówki ani jako minister – chyba że za ten efekt uznać coraz większe represje jakich doświadczała rodzina Zakrzewskich. Z dokumentów w tej sprawie wynika, że szef KAS zwyczajnie oszukał pokrzywdzonych oraz interweniujących polityków.

Banasia obciąża w tej sprawie przede wszystkim pokaźna dokumentacja, kierowana do niego między innymi przez śp. Kornela Morawieckiego, ojca premiera. Nie tylko pisał interpelacje, ale według naszej wiedzy osobiście spotykał się z Banasiem, naciskając na zaprzestanie jawnej dyskryminacji. Pisma słali też i spotykali się inni parlamentarzyści, m.in. Lech Kołakowski, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, wiceprzewodniczący klubu PiS. Aktywność podejmowali nie tylko posłowie partii rządzącej – interweniowali także posłowie opozycji, w tym PSL, Nowoczesnej i PO, kierując dziesiątki interpelacji. Na nic.

Wygląda też na to, że Banaś zignorował raport NIK oraz interwencje Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie!

Wszystko to na darmo. Pancerny Urząd Kontroli Skarbowej dalej działał tak, jakby niszczenie wielodzietnej rodziny, odebranie jej całego majątku i zniszczenie sieci nowoczesnych placówek edukacyjnych pod pretekstem jak się okazało nieprawdziwych zarzutów – było w praworządnej Polsce „dobrą” praktyką w administracji skarbowej !

Sprawa ta stawia Mariana Banasia w bardzo niekorzystnym świetle. Powstaje jednak pytanie, czy nie ma jeszcze jakichś krypto Banasiów wewnątrz KAS? Ile jeszcze spraw czeka na to by ujrzeć światło dzienne? I kiedy rząd przejrzy na to i zajmie się na poważnie tymi sprawami i wpłynie na sposób działania państwa? To może spotkać każdego z nas…

ŹRÓDŁA:
Interpelacja nr 33749
Interpelacja nr 33528 
Interpelacja nr 33910
Interpelacja nr 31344
Interpelacja nr 33765
Interpelacja nr 33473
Interpelacja nr 31881
Interpelacja nr 31081
Interpelacja nr 31157
Interpelacja nr 32205
Interpelacja nr 29790
Interpelacja nr 31402
Interpelacja nr 16556
Interpelacja nr 32657
Interpelacja nr 32860
Interpelacja nr 30556
Interpelacja nr 27976
Interpelacja nr 31126
Zapytanie nr 9010
Zapytanie nr 9143
https://edukacjaspersonalizowana.com/2019/11/16/12-11-2019-salomon-newsletter-minister-spraw-wewnetrznych-i-administracji/
https://edukacjaspersonalizowana.com/2019/11/26/20-11-2019-salomon-newsletter-pismo-krystyny-pawlowicz-do-mf/
https://wnet.fm/broadcast/edukacja-spersonalizowana-czy-edukacja-domowa-to-sposoby-w-jakie-nalezy-polska-szkole-zmieniac/