Głodowa emerytura. Szokująca prawda o wysokości świadczeń osób dotkniętych ustawą represyjną!

Mirosław Liszka na swoim profilu na Facebooku zamieścił “emeryturę”, którą otrzymuje po przepracowaniu 34 lat w służbach mundurowych. W grudniu dostał 1.165 złotych i grosz.

“To jest moja pełna emerytura za grudzień. Krew zalewa, gdy słyszy się, że emerytom mundurowym zabrano jedynie nienależne przywileje. W tej kwocie jest również dodatek pielęgnacyjny 221 zł, który przysługuje po skończeniu 75 lat. Przepracowałem łącznie 34 lata w tym w służbie 28 lat /bez dodatku mam 941 zł/. Trzeba powiedzieć całą prawdę, że są i tacy szczęśliwcy, którzy większość służby mają po 90 roku a przed 90 rokiem mieli jedynie epizod w SB. Jednym i drugim państwo zrabowało pieniądze i zastosowało odpowiedzialność zbiorową. Ci “szczęśliwcy” mają po ok. 1700 zł. – nawet generałowie.
Bierecki – ten milioner, specjalista od SKOK-ów, w Senacie powiedział, “niech się cieszą, że nie muszą zwracać tego co wcześniej pobrali”. – napisał Liszka. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Mam nadzieję, że pożyję jeszcze na przysłowiowej “misce ryżu” Morawieckiego i doczekam czasu gdy Bierecki będzie zwracał miliony widząc codziennie pogodę w kratkę.
Dlatego trwają protesty mundurowych pod sądami z prośbą o orzekanie i przywracanie emerytur w tym ciągły protest pod XIII Wydz. Ubezp. Społ. SO w Warszawie. Nie zapadł jeszcze żaden prawomocny wyrok przywracający emeryturę. Sprawę częściowo załatwia biologia, bo już ok. 1000 osób wnoszących skargi zmarło a postępowania sądowe umorzono. Być może twórcą, tej taktyki jest Jarosław, który w czasie biesiad na Szucha z Julią nakazał jej nabrania wody w usta, bo ta przez prawie 2 lata nawet nie wyznaczyła terminu rozprawy dot. pytania SO w Warszawie na temat konstytucyjność tej ustawy. Dlatego sądy powolne PiS-owi mają pretekst do zawieszania postępowań. To są zachowania oportunistyczne, gdyż wobec rażąco widocznej niekonstytucyjnosci Sądy mogą orzekać w oparciu o bezpośrednie stosowanie Konstytucji. Tak twierdzą najwybitniejsi prawnicy. Tylko nieliczni sędziowie tak uczynili.” – dodał. 

Jak żyć za takie pieniądze panie prezesie Kaczyński?