„Sędziowie są zaangażowani politycznie? Spójrzmy na panią Przyłębską, która spotyka się na prywatnych spotkaniach z prezesem partii rządzącej. Stosunki przyjacielskie na linii liderzy partii politycznych – sędziowie są nie na miejscu. Kiedyś takie rzeczy było po prostu niemożliwe” – mówił Władysław Bartoszewski w jednym z programów telewizyjnych.
„Wszyscy zdajemy sobie sprawę z problemów systemu sprawiedliwości. Reforma PiS ich jednak nie rozwiązała. Sprawy sądowe są coraz dłuższe, a opłaty wyższe. Reforma tak, ale na zasadzie zmian systemowych, nie wyłącznie personalnych.” – dodał Bartoszewski.
Ludowcy mają swój projekt zmian w sądownictwie i chcą go zaprezentować, korzystając z prac Senatu. Pracowali nad nim praktycy sądownictwa i eksperci.
źródło: Twitter
💬 Sędziowie zaangażowani politycznie? Spójrzmy na panią Przyłębską, która spotyka się na prywatnych spotkaniach z prezesem partii rządzącej. Stosunki przyjacielskie na linii liderzy partii politycznych – sędziowie są nie na miejscu – @WTBartoszewski w @tvp_info. pic.twitter.com/ZQlzTcbJPe
— 🍀 PSL (@nowePSL) December 3, 2019