Potężna afera! Nawet 2 miliony Polaków przyjmuje lek, który może wywołać raka! Toksyczne zanieczyszczenie

Szokujące informacje ze świata medycyny. Okazuje się, że metformina, popularny lek na cukrzyce, który przyjmuje blisko dwa miliony Polaków, został zanieczyszczony substancją, która może wywoływać raka. Chodzi o N-nitrozodimetyloaminę, wysokotoksyczny związek chemiczny, niszczący wątrobę.

Przy okazji tej sprawy powstaje pytanie: ta sprawa pokazuje, że w Polsce nie działa system ochrony przed wprowadzaniem produktów niebezpiecznych. Czy ktoś w ogóle panuje nad tego typu sytuacjami? Lek należy natychmiast wycofać z aptek i przeprowadzić badania. Trzeba też sprawdzić którzy pacjenci dostali niebezpieczny zanieczyszczony lek. Nie ma co czekać.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Niestety polskie państwo działa bardzo wolno. Podobna sytuacja już miała miejsce w przypadku samochodów – afera Volkswagena pokazała, że pomimo, iż polskie władze od końca 2015 roku są świadome zagrożenia, nie zrobiły nic, by 200-300 tysięcy trujących samochodów usunąć z polskich ulic. Jeżdżą sobie w najlepsze, zanieczyszczając powietrze śmiertelnie niebezpiecznymi tlenkami azotu!

Czemu w przypadku leku na cukrzycę nie wykryto zagrożenia wcześniej? Czy próbki leków są w ogóle badane? Kto za to wszystko odpowiada?

Czas na dymisję ministra zdrowia i premiera, który twierdzi, że wszystko jest OK.

źródło: Dziennika Gazeta Prawa