Szokujące! Trybunał Konstytucyjny utracił aktualnie zdolność do wypełniania swoich konstytucyjnych funkcji

Czy mamy do czynienia z pełzającym zamachem stanu w Polsce? Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Jarosław Wyrembiak, wysłał do senatorów list, w którym napisał, że “TK utracił aktualnie zdolność do wypełniania swoich konstytucyjnych funkcji”.

Słowa Wyrembaka są o tyle szokujące, że w 2018 roku to właśnie PiS powołał go na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jeśli człowiek PiS mówi o utracie zdolności działania przez TK potwierdza ocenę wielu komentatorów, że w Polsce trwa pełzająca zmiana systemu demokratycznego na autorytarny, w którym o wszystkim decyduje jeden człowiek. Dzisiaj rolę takiego swojego rodzaju “dyktatora” pełni Jarosław Kaczyński.

Doprowadzenie do paraliżu TK może również oznaczać popełnienie przestępstwa. Powinna to zbadać niezależna komisja parlamentarna i niezależna prokuratura. Stąd PiS tak panicznie boi się utraty władzy…

źródło: Twitter