TVP prowokowała Marszałka Senatu i szefa Europejskiej Partii Ludowej. Tusk zażenowany akcją „Kurwizji”

Kolejna akcja TVP.

Szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk spotkał się dziś z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. W trakcie konferencji do akcji wkroczyła TVP.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pracownica państwowej telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego (tzw. Kurwizji) domagała się od prof. Tomasza Grodzkiego informacji, czy senacki zespół przyjrzy się sędziom, którzy występują na protestach.

Szef Europejskiej Partii Ludowej ocenił występ pracownicy TVP jako kolejny etap nagonki na środowisko sędziowskie. – Nie mogę milczeć. (…) Bardzo szanuję wolność mediów, ale nie jestem w stanie szanować tego typu działań, które mają na celu zniszczenie polskiego systemu sędziowskiego i systemu sprawiedliwości niezależnego od władzy – podkreślił Donald Tusk, zaznaczając, że sugestie zawarte w jej pytaniu są „skandaliczną kontynuacją tego niebywałego procesu i ataku władzy politycznej na system sprawiedliwości w Polsce”.

– I jestem przekonany, że nie jestem odosobniony, w tym odruchu obrzydzenia, jak słyszę tego typu argumenty, szczególnie po tych faktach, które dzięki niezależnym mediom zostały ujawnione, czyli zorganizowania w ministerstwie pana Ziobry urzędników państwowych i wiceministrów do zorganizowania takiego państwowego mechanizmu napadania i oczerniania polskich sędziów – wskazał, dodając, że sędziowie którzy mają odwagę przeciwstawiać się na atakowi na system sprawiedliwości zasługują na szacunek.

Źródło: Do Rzeczy